IEEE Exemplary Student Branch Award 2019

11 Oct

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε ότι το φοιτητικό παράρτημα του IEEE του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας ( Βόλος ) έλαβε το IEEE Regional Exemplary Student Branch Award 2019.

Το IEEE Regional Exemplary Student Branch Award είναι ένα από τα μεγαλύτερα βραβεία που δίνεται κάθε χρόνο στα φοιτητικά παραρτήματα ΙΕΕΕ παγκοσμίως, τα οποία έχουν επιτύχει τους στόχους του Ινστιτούτου έχοντας αξιοποιήσει όσο το δυνατόν καλύτερα, την τεχνολογία προς όφελος της ανθρωπότητας. Για την επίτευξη των στόχων αυτών, το φοιτητικό παράρτημα διοργάνωσε τεχνολογικές δράσεις όπως workshops, projects, σεμινάρια και ημερίδες. Επίσης είχαμε εκπροσώπους σε διεθνή συνέδρια.

Για το βραβείο αυτό θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, τους χορηγούς μας, απαραίτητοι για την πραγματοποίηση εκδηλώσεων και τέλος, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε το διοικητικό συμβούλιο και τα μέλη του φοιτητικού παραρτήματος που με την θέληση και τις δράσεις τους ήταν η κινητήριος δύναμη για αυτή τη διεθνή διάκριση.

Ακολουθεί ο σύνδεσμος από επίσημη ιστοσελίδα του IEEE Region 8, στην οποία αναφέρονται τα φοιτητικά παραρτήματα που διακρίθηκαν φέτος: